مهر 03, 1401

آیا شما انسان شادی هستید؟ آیا در بیشتر لحضات زندگی خود احساس شادی و خوشبختی می کنید؟ آیا از درآمد عالی، شغل مناسب، امکانات فراوان زندگی، محیط زندگی و خانه فوق العاده خود خوشحالید؟ شاید بتوان گفت که (متاسفانه) بسیاری از این عوامل وابسطه به کشور و محیط زندگی ما دارد. آیا می دانید خوشبخت ترین و شادترین مردم دنیا در کدام کشورها زندگی می کنند؟ در این مقاله با شادترین مردم و کشورهای دنیا در سال آشنا خواهید شد!

 بر اساس گزارش سالانه سازمان ملل در سال ۲۰۱۸ ، شاد ترین کشورهای جهان این کشورها می باشند:

  

19- امارات

شاید تعجب کنید ولی بر اساس نتایج تحقیات، کشور امارات متحده عربی در حال حاظر جزو شادترین کشورهای جهان می باشد. این کشور به دلیل میزان بالای رضایتمندی مردمش و توریست های آن، در حال حاظر رتبه 19م جهانی را دارا می باشد. 

با توجه به این که امارات وزارتخانه رسمی شادی دارد، جایگاه این کشور در این رتبه شاید حتی کم بنظر برسد! ماموریت این سازمان دولتی ،تلفیق حس خوشبختی و دیدگاه مثبت با سبک زندگی مردم است. در رتبه های جهانی این کشور در نوزدهم قرار دارد اما در مقایسه با جهان عرب ، امارات در صدر لیست شادترین کشورهای عربی می باشد. این سرزمین کوچک به خاطر ثروت و معماری حیرت انگیزش در جهان شناخته شده است.

 

 

 

18- بریتانیا

بریتانیا متشکل از کشورها انگلستان ، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است که یکی از منابع قدرت اقتصادی و نظامی با فرهنگی تاثیرگذار در سطح جهانی می باشد. دلایل لبخند زدن در این کشور زیاد است. شاخص های استخدامی بالا ، روابط قابل توجه و برنامه های تلویزیونی شگفت انگیز می تواند از دلایل آن باشند.

 

 

17- ایالات متحده آمریکا

امسال شاهد افت 4 رتبه ای این کشور بودیم و دلیل آن بحران های بهداشت عمومی متعدد ؛ از جمله چاقی ، اعتیاد و اختلالات افسردگی ماژور ، که در جامعه وجود دارد ، است. با این وجود امریکا یکی از پر مهاجرپذیرترین کشور ها می باشد و جوامع مختلفی را در خود جای داده است و ترکیب هنر ، سرگرمی و نوآوری های افراد مختلف جامعه ترکیبی از اشکال شگفت آوری را خلق میکند.

 

 

16- لوگزامبورگ

ایین کشور رعیتی کوچک از پارک های طبیعی و قلعه هایی افسانه ای پر شده است. در گزارشی که اخیرا توسط GEO منتشر شد ، پایتخت این کشور بعنوان یکی از آرام ترین مناطق شناخته شده در جهان می باشد. فضای سبز، جمعیت کم ، و یک طبع ملی آرام برای داشتن حس مثبت به زندگی را در این کشور ساخته است.

 

 

 

15- بلژیک

با وجود نگرانی های عمیق در مورد وجود تروریسم در این کشور، بلژیک همچنان در کنار همسایگان خود در لیست شاد ترین های جهان قرار دارد. بلژیک از جمله کشور هایی با بالانس زندگی شغلی ، زندگی خوب ، درآمد بالاتر از متوسط و آموزش عالی می باشد.

 

 

14- آلمان

آلمان با داشتن نرخ پایین بیکاری ، اقتصاد پر رونق و رضایتمندی بالا، از کشورهای شاد دنیا است. دلیل دیگر روش انتقال انرژی در این کشور است.یک مدل آن این است که چگونه میتوان از انتقال انرژی برای کمک به دفع تغییرات آب و هوایی استفاده کرد. در نتیجه ، این کشور در حال راه یافتن به منابع تجدید پذیری مانند باد و انرژی خورشیدی برای تبدیل آن به برق است.

 

 

 

13- ایرلند

از سال 2000 امید به زندگی در ایرلند به میزان قابل توجهی افزایش یافته و افزایش خدمات احجتماعی در کمک به نیازمندان نیز با افزایش روبرو شده است. ایرلند نیز مهاجران زیادی دارد.

 

 

 

12- کاستاریکا

کاستاریکا بعنوان سالم ترین کشور جهان در نظر گرفته میشود. این کشور یکی از مناطق آبی جهان است و مردن طولانی ترین عمر را دارند. بسیاری از ساکنان 100 سال زندگی میکنند و برخی بدون هیچ بیماری به سنین پیری می رسند. کاستاریکا کشور دموکراتی است. چندین دهه پیش ستاد نظامی آن به موزه تبدیل شد و در حال حاضر بودجه مبارزه با مواد مخدر صرف حفاظت از محیط زیست، بهداشت، درمان و آموزش می شود.

 

 

11- اتریش

در رتبه بندی 2018 ، اتریش یک رتبه بالا صعود کرده است، شاید نرخ پایین بیکاری و تحصیلات بالا (85 درصد بزرگسالان دارای تحصیلات متوسطه و الاتر هستند) بخشی از دلایل آن باشد ، اما آنچه که اتریش را براستی از دیگر کشورها جدا می کند، احساس قدرتمند اجتماعی و وظایف مدنی استو 75 درصد مردم این کشور رای می دهند.

 

 

10- استرالیا

در گزارش های جاری صورت گرفته ، استرالیا یک رتبه به پایین سقوط داشته است ، این کشور دارای رونق اقتصادی بالا می باشد.

 

 

 

9- سوئد

مالیات این کشور بالا است اما مراقبت های بهداشتی و آموزش عالی رایگان است ، مردم سوئد درمورد میزان تحصیلات افرادی مه در آنجا زندگی میکنند متعهد هستند و به دنبال انطباق آن با یک چشم انداز تغییر دهنده یا تکنولوژی جدیدی در جهان هستند. به علاوه ، مردم در ایین کشور همیشه لبخند میزنند، خوشبختی بخشی از روح جمعی مردم سوئد است. رونوشتی در سوئد وجود دارد و تعریف آن اینست که:در دنیا با هرچه که داری شاد و راضی باشد و در آرامش از هر آنچه که دارید لذت ببرید.

 

 

 

8- نیوزلند

مردم این کشور درگیر فشارهای اقتصادی و شغلی نیستند و بیشتر زمان خود را برای جست وجو و کاوش به طبیعت اختصاص می دهند. مهاجرین به این کشور پیش از دریافت شهروندی این مشور توسط مردم محلی پذیرفته میشوند.

 

 

7- کانادا

همسایگان شمالی امریکا درورد کمپین های بیرحمانه سیاسی آمریکا مبهوت میشوند؛ کانادایی ها به گروه خانواده و دوستان اهمیت زیادی میدهند.

 

 

 

6- هلند

شاید علت شادی این کشور ، وقوف بر این باشد که مزارع آن ها غذای میلیون ها نفر در جهان را تامین میکند. تعهد ملی آن ها به شیوه های پایدار کشاورزی، سبک زندگی شادتری را در جامعه جاری کرده است. اکثر زنان هلندیی تولد نوزاد در خانه را به بیمارستان ترجیح میدهند و تنها 8 درصد از آن ها از داروهای ضد درد استفاده می کنند.مردن هلند نیز از تنوع فرهنگی و مهاجرین سایر کشورها استقبال می کنند.

 

 

5- سوئیس

مردم وقتی به سوئیس فکر میکنند ، اولین چیزی که به خاطر آورده می شود، کوه های شگفت انگیز آلپ و شکلات های سوئیس هستند. به گفته سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، شاخص زندگی بهتر، رتبه بالای داشتن مسکن، تعادل درآمد و مخارج زندگی و.. منجر به قرار گرفتن سوئیس از جمله شادترین کشورهای دنیا می باشد.

 

 

 

4- ایسلند

ایسلند ترکیبی جذاب از فرهنگ باستان و رشد اقتصادی دارد. ایسلند سرزمین آفتاب های نیمه شب و شب های تیره و سرد و تلخ است.

 

 

3- دانمارک

بله ، مالیات در این کشور رنگارنگ بالاست ، اما در عوض کیفیت خدماتی که به شهروندان ارئه می شود نیز بالاست. در این کشور از همه به خوبی مراقبت می شود؛ از جمله سالمندان ، معلولان و کودکان. دانشجویان همه تحصیل رایگان را دریافت می کنند.مراقبت از کودکان برای والدین یک شغل محسوب میشود و و حتی میتوانند بازنشسته شوند.

 

2- نروژ

هفته های کاری در این کشور کوتاه تر از کشورهای دیگر است.اگر موفق به پیدا کردن شغل در این کشور شوید ، از فعالیت هایی نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری و روابط صمیمانه با دوستان شگفت زده خواهید شد.

 

 

 

1- فنلاند

برنده امسال ، کشور فنلاند است . شهروندان فنلاندی بالا ترین معیار مهم شادی را گزارش کردند:امید به زندگی بالا ، توزیع عادلانه درآمد، سخاوت، اعتماد و آزادی.تعهد فنلاند درمورد مهاجرین رو به رشد این کشور ممکن است به توضیح صدر نشینی آن ها کمک کند.

 

فنلاند اولین کشور شاد در جهان است.

 

منبع: سایت گردشگری و توریسم ایران

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 اسفند 1397 09:48
مهدی خسروی

مهندس سخت افزار و شبکه های کامپیوتری. طراحی وب و برنامه نویسی به زبان های مختلف کامپیوتری. همچنین از علاقه مندی های اصلی من مسافرت، آهنگ سازی، گیتار و سازهای موسیقی است!

1 نظر

  • پیوند نظر محسن برومند جمعه, 24 اسفند 1397 11:23

    خوشبحالشون. کاش منم توی یکی از این کشورها زندگی می کردم. ایران که جای زندگی نیست :/

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.